Futbol Okulu

Galatasaray Futbol Okulları; ülkemizde ve dünyada futbol branşında tecrübeli ve bilgili hocalarıyla; futbolu seven, onu doğru bir sistemde öğrenmek isteyen tüm çocuklarımıza hizmet veren okullarımızdır. Gelecekte gerçekleştirecekleri hedeflerde çocuklarımızın atması gereken ilk adım olarak nitelendirilebilen bu eğitim, profesyonel düşünceyi sporculara aşılayarak onların ileride başarılı bireyler olmalarına imkân tanır.

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan 115, yurtdışında faaliyet gösteren 12 futbol okulu ve yaklaşık 20.000 sporcusuyla Galatasaray Futbol Okulları Türkiye’nin en çok sporcuya sahip kulübüdür.

Yapılan antrenmanlar ve sene içerisinde düzenlenen kamplar ile birlikte sporcunun kendini ifade edebileceği ve yeteneklerini uygulamaya dönüştüreceği ortamlar oluşturulmaktadır. Bu sayede yetenekli olan oyuncular kulübümüzün bünyesinde akademik anlamda takıma dâhil olabilmektedirler. Kamplarda yapılan testler ve A takım Hocalarımızın sporcularımız üzerindeki gözlemleri; onları Galatasaray yolunda bir üst adıma taşıyacak fırsatlar olarak değerlendirilir. Buna örnek olarak tarihimizde Futbol Okullarımızdan takımımıza kazandırdığımız birçok sporcunun haklı gururu içerisindeyiz.