Hakkımızda

Galatasaray Spor Okullarının Amacı:

• Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak,

• Sporun evrensel boyutları içerisinde, genç sporcularımızın bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak,

• Bir takım oyunu olan Futbolu öğreterek, genç sporcularımızın enerjilerini paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenmelerini ve böylece birlikte üretken bir yapıya sahip olmalarını sağlamak,

• Galatasaray gelenek, ilke ve değerleriyle bütünleşen eğitim anlayışıyla GALATASARAY RUHUNU aşılamak,

• Futbola devam etmek isteyen başarılı öğrencilerin lisanslı Futbolcu olarak öncelikle GALATASARAY’a kazandırılmasını sağlamak ve böylece Türk Sporuna hizmet etmek.

Galatasaray Spor Okullarının Çalışma İlkeleri:

• Galatasaray Spor Okulları, temizlik, güvenlik, hijyen ve kalite standartlarına uygun tesislerde faaliyet gösterip, öğrencilerinin sağlıklı ortamda spor yapmalarını sağlar.

• Galatasaray Spor Okullarında teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetleri, Galatasaray Futbol Okulu Yöneticisinin yazılı olarak belirleyeceği esaslar ve eğitim planı çerçevesinde gerçekleştirilir.

• Galatasaray Spor Okullarında, öğrenci ve velilere, verilen eğitimin amacının herhangi bir yarışmaya hazırlık olmadığı, eğitimin sağlıklı bir yaşam için tamamen 
eğlence ve sportif amaçlarla verildiği, öğrencilerin kendi okullarında verilen eğitimlerini aksatmamaları ve kendi eğitimleri ile Futbolu birlikte yürütmeleri gerektiği önemle vurgulanır. 

• Galatasaray Spor Okulları, belirli aralıklarla denetlenerek, Galatasaray geleneklerine, ilke ve değerlerine uygun hareket etmeleri sağlanır.

• Galatasaray Spor Okullarında, öğrencilerin kullanacağı forma ve malzemelerde tescilli ve orjinal Galatasaray ürünlerinin kullanılmasına özen gösterilir. Farklı il ve ilçelerde bulunan futbol okullarımız, Galatasaray Spor Kulübü takımı logo ve renklerini kullanarak Galatasaray Spor Okulu olarak branşlarımızda tek çatı altında yer alır.

6- 17 yaşlarında isen sadece spor yapmak, futbol, basketbol ve voleybolu sevmek, sporun temel kurallarını öğrenmek, spor ve futbol, basketbol, voleybol gelişirken içinde bulunmak, Galatasaray Spor Akademisi’ne girmeye varım, hazırım diyorsan biz buradayız yavru aslan! Bursa Nilüfer Galatasaray Spor Okulu seni bekliyor.

 
ASLAN GİBİ OYNAMAYI ÖĞREN

BURSA NİLÜFER GALATASARAY SPOR OKULUBursa ilinde Milli Eğitim yapısı içerisinde önce problemleri çözen, yaratıcı, eleştirici düşünceye sahip, öz güveni gelişmiş, sorumluluk alan, özgürce karar verebilen, yeteneklerini ve aklını kullanabilen, ülkesini seven  insan yetiştirmek. Bu insanları bilimin ışığında, futbol,basketbol ve voleybol dalında çağdaş bir düzeyde şekillendirerek geleceğin başarılı ve istikrarlı  yıldızlarını ortaya çıkarmak. Başta Galatasaray olmak üzere Türkiye ve dünyanın  başarılı ülkelerinde bulunan futbol,basketbol ve voleybol kulüplerine sporcu yetiştirmek. Yeni bir alternatif alt yapı modeli oluşturarak bu yapıyı sistemleştirmek ve Galatasaray Spor Kulubü ile beraber TÜRKİYE’ nin alt yapı modeli yapmak.